top of page
  • Writer's picturePKOŠ

KOŠ muzej

Povodom Međunarodnog dana muzeja, 18. svibnja 2014., naša knjižnica pretvorila se u KOŠ muzej.


U stvaranju muzeja sudjelovali su naši učenici i učitelji. Donosili su stare predmete koji su nas vraćali u prošlost. Našli su se tu stari ključ, pero za pisanje, stare knjige i fotografije, gramofoni, fotoaparati, stari novac, odjeća, nakit, igračke, instrumenti…

Svaki predmet pričao je svoju priču. Vratili smo se u prošlost i vidjeli kako su naši stari živjeli, s čime su se igrali, čime su radili. Uz pratnju klasične glazbe mogli smo uživati u razgledavanju.


Muzej je svečano otvorio ravnatelj 14. svibnja 2014. uz igrokaz četvrtaša o hrvatskim kraljevima te recitaciju pjesme Voćka poslije kiše Dobriše Cesarića, učenice Magdalene iz trećeg razreda.


U petak, 16. svibnja, učitelji i knjižničarka, obučeni u nošnju ili koju drugu odjeću iz prošlog vremena, osmislili su kreativne radionice: rješavanje starih matematičkih zadataka, tkanje, gledanje crno bijelih filmova, tiskanje slova, igranje starih igara…


Dječji osmijesi i njihova zainteresiranost potakli su nas na razmišljanje:

“Potražite u prošlosti vodilju za budućnost.” (Robert Jacob Goodkin)
5 views

Comments


bottom of page