top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvješće sa stručnog skupa djelatnika katoličkih škola

Dana 9. travnja u prostorima Nadbiskupske klasične gimnazije na Šalati održao se stručni skup djelatnika katoličkih osnovnih i srednjih škola čitave Hrvatske pod nazivom „Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“ na kojem su sudjelovali i djelatnici Prve katoličke osnovne škole.


Skup je organizirala Hrvatska biskupska konferencija, Nacionalni ured za katoličke škole. Nakon pozdravne riječ stručni dio skupa otvorio je doc. dr. sc. Dario Tokić predavanjem pod nazivom „Vodstvo Duha Svetoga u življenju odgojteljske duhovnosti“ gdje je produbio pitanje duhovnosti kod katoličkih učitelja i naglasio kako nas Duh potiče da se s njime susretnemo. Istaknuo je i važnost molitve zanimljivom mišlju ako te molitva ne mijenja, mijenjaj molitvu. Sljedeće predavanje „Milosrdni Učitelj – Biblijski uzori učitelja i djelatnika u katoličkoj školi“ održao je doc.dr.sc. Niko Bilić u kojem je istaknuo kako treba njegovati odnose s Bogom, sa samim sobom, ljudima i Crkvom. Nakon predavanja učitelji i nastavnici su podijeljeni po stručnima aktivima kako bi po pojedinim područjima raspravljali na temu Katolička škola i kurikularna reforma. Rad po skupinama i rasprava organizirana je na temu dana gdje su učitelji i djelatnici reflektirali svoja mišljenja i podijelili dojmove s ostalim kolegama u skupini.


Skup je završio zajedničkim misnim slavljem u Kapeli Međubiskupijskog sjemeništa..
5 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page