top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvješće s izvanučionične nastave iz geografije

U srijedu 6. svibnja 2015. osmi razred Prve katoličke osnovne škole krenuo je zajedno sa profesoricom Anom Mirčetić iz geografije i profesorom Danijelom Velićem iz povijesti u razgledavanje kulturnih znamenitosti grada Zagreba.


Iz Ivanićgradske ulice krenuli smo prema tramvajskoj stanici u Zvonimirovoj ulici i dovezli se do Trga hrvatskih velikana. Na Trgu hrvatskih velikana naučili smo o funkciji Doma likovnih umjetnika prije i poslije Drugog svjetskog rata te naučili zašto spomenuti Meštovićev paviljon neki zovu Džamija. Potom smo se uputili se do Trga bana Josipa Jelačića, nekada zvanog Trg Manduševac, nastavili po Zrinjevcu gdje smo posjetili spomen ploču Sinagoge zagrebačke židovske zajednice i HAZU koji je poznat po Bašćanskoj ploči i škrinji sv. Šimuna. Prošavši po Strossmayerovu trgu i pored umjetničkog paviljona stigli smo do Trga Kralja Tomislava tj. Glavnog kolodvora gdje smo se osvježili sladoledom, U nekoliko sati uspjeli smo obići vidljive znake utjecaja raznih kulturno-civilizacijskih krugova u našem glavnom gradu.


Lijep provod s dragim prijateljima i profesorima biti će lijepa uspomena u našim sjećanjima.4 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page