top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvješće s dvodnevne ekskurzije u Beču

Updated: May 14

U razdoblju od 11. do 12. svibnja 2024. učenici 6., 7. i 8. razreda koji pohađaju nastavu Njemačkog jezika bili su na dvodnevnoj ekskurziji u Beču u pratnji učiteljice Ivane Mićić i učitelja Emila Valle.

Obišli su Karlskirche, Museumsquartier, Maria – Theresien Platz, Heldenplatz, Hofburg, Stephansdom i čuli brojne povijesne zanimljivosti. U dvorcu „Schönbrunn“ imali su obilazak „Imperial tour“ gdje su vidjeli privatne prostorije Franza Josepha i njegove supruge carice Sisi te čuli brojne zanimljivosti o njima. Posjetili su i zoološki vrt.

Drugi dan započeli su euharistijskim slavljem u obližnjoj crkvi, učenicima je bilo zanimljivo slušati svetu misu na njemačkom jeziku. Posjetili su muzej voštanih figura „Madame Tussauds“ koji se nalazi u sklopu zabavnog parka „Prater“ gdje su proveli ostatak dana uživajući u raznim atrakcijama.20 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page