top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvješće: Interdisciplinarna terenska nastava u Edukacijskom centru HCK i radionica Prve pomoći

Učenice i učenici 7. razreda u pratnji svoje razrednice uputili su se u 24. listopada javnim prijevozom u prostorije Hrvatskog Crvenog križa (Ulica Crvenog križa 14), gdje smo od 13 do 15:30 sati prisustvovali Programu interdisciplinarne terenske nastave u njihovom Edukacijskom centru te radionici Prve pomoći.


Na zanimljivom predavanju o povijesti, aktivnostima i specifičnostima djelovanja Hrvatskog crvenog križa učenici su aktivno sudjelovali te saznali mnogo novih informacija kao i praktičnih savjeta vezanih za rizična ponašanja i krizne situacije.


Nakon toga uslijedio je kratki odmor uz sladoled i razgledavanje suvenirnice gdje su mogli kupnjom njihovih originalnih proizvoda pomoći radu Crvenog križa.


Iako već umorni, oduševljeno su sudjelovali u radionici Prve pomoći gdje su praktično učili i uvježbavali kako pomoći unesrećenim osobama u nesvjesnom stanju, prilikom prestanka disanja ili pak prilikom gušenja stranim predmetom.


Bila je to vrlo korisna radionica koja je i izvrstan uvod u opsežniju edukaciju Prve pomoći koja je tek pred nama.


Razrednica: Ivana Martinko, prof. TZK6 views

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page