top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izvanučionička nastava u Maksimiru

Dana 22. ožujka učenici trećeg razreda posjetili su park-šumu Maksimir. Iz škole smo krenuli odmah nakon doručka. Kada smo stigli u Maksimir dočekala nas je gospođica Janja koja nam je pripremila zanimljivu radionicu „Potraga za blagom“. Kroz interaktivnu radionicu učenici su ponovili svoje znanje snalaženja u prostoru i korištenja kompasa. Učenici su uspješno pronašli skriveno blago u prekrasnom Maksimiru. Naučili smo da je park-šuma Maksimir otvoren na inicijativu biskupa Maksimilijana Vrhovca. Posjetili smo vidikovac i kapelu sv. Jurja. Također smo naučili kako Maksimir ima pet jezera i sedam potoka. Nakon toga smo uživali u dječjem parku gdje smo objedovali. Kako je 22. ožujka Svjetski dan voda obilježili smo ga prigodnom pjesmom Zvonimira Baloga „Voda u čaši“. U paviljonu jeke smo naučili pjevati pjesmu „Bumbari i pčele“. Na kraju prekrasnog dana zasladili smo se prvim sladoledom ovog proljeća. U školu smo se vratili u nakon 15 sati umorni ali zadovoljni.17 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page