top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Izlaganje na 1. međunarodnoj umjetničko-znanstvenoj konferenciji Art and creativity in education

U Zagrebu se od 7. do 9. ožujka 2019. održala 1. međunarodna umjetničko-znanstvena konferencija Art and creativity in education. U suorganizaciji Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i uz partnerstvo Grada Zagreba, Muzeja za umjetnost i obrt, Akademije likovnih umjetnosti, Akademije dramske umjetnosti, Muzičke akademije i Škole primijenjene umjetnosti, na konferenciji su se predstavili trendovi u umjetničkom obrazovanju te mogućnosti interdisciplinarnog dijaloga i multimodalnosti umjetničkih područja. Učiteljica Sunčica Kunić iz PKOŠ-a i učitelj Nikola Ivek iz Katoličke škole sv. Uršule iz Varaždina na konferenciji su imali izlaganje na temu Poučavanje matematike putem umjetničkog stvaranja učenika. Suvremeni pedagoški pristupi naglašavaju STEM područje kao temelj za poučavanja, no tim se disciplinama sve češće pridružuje i umjetnost. Takav koncept, STEAM (science, technology, environment, art, mathematics) sve je prisutniji u literaturi. U izlaganju su stavili naglasak na važnost razvoja divergentnog mišljenja kod učenika koje se s osobitom lakoćom razvija putem umjetnosti te predstavili rezultate znanstvenog istraživanja vezanog za matematiku i umjetnost. Divergento mišljenje je, najjednostavnije rečeno, pronalazak svog jedincatog puta koji vodi do rješenja nekog problema. Upravo zato divergentno mišljenje u izravnoj je vezi s razvojem jedinstvene slike pojedinca o sebi te njegovanje njegove autentičnosti. Na konferenciji je stavljen naglasak i na suradničko učenje kao pogodan model u koji se na mnogo načina može integrirati umjetnost koja je djeci vrlo zanimljiva. Cilj je bio usmjerenost k interdisciplinarnom pristupu i povezivanju različitih područja i disciplina koje svojim specifičnostima obogaćuju područje odgojno-obrazovnoga sustava.5 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page