top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Istraživački rad iz Geografije

U sklopu istraživačkog rada iz Geografije, učenica Laura Toldi napravila je izvrstan pisani rad o Veneri te plakat u prilogu. Rad je izrazito kreativan, jasan, strukturiran te veoma stručno napisan, a prezentiranje je bilo na srednjoškolskom nivou.

Izdvajam samo jedan dio zaključka s kritičkim promišljanjem : ..."Planet Venera fascinantan je planet s jedinstvenim skupom karakteristika po kojima se ističe u našem Sunčevom sustavu. Unatoč sličnosti sa Zemljom po veličini i sastavu, ekstremne temperature, atmosferski tlak i nedostatak vode Veneru čine negostoljubivim mjestom za život kakav poznajemo. Međutim, njegova gusta atmosfera i efekt staklenika pružaju dragocjene uvide u potencijalne posljedice klimatskih promjena na naš planet. Nadalje, istraživanje tekućina i istraživanje Venere moglo bi dovesti do novih otkrića i napretka u našem razumijevanju planetarne znanosti. Unatoč teškim uvjetima, Venera je i dalje predmet intenzivnog proučavanja dok znanstvenici nastoje razumjeti procese koji su oblikovali njenu evoluciju. "... "Smatram kako Venera možda nije gostoljubiv planet za život kakav poznajemo, ona ostaje važan predmet proučavanja za znanstvenike koji žele razumjeti dinamiku našeg solarnog sustava i potencijal za život izvan Zemlje."


Bravo Laura!80 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page