top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Fil(m)harmonija–kultni filmovi uz glazbenu pratnju orkestra/Charlie Chaplin, Dokoličar i Pasji život

U petak 4. studenog učenici naše škole sastali su se s profesoricom Hrvatskoga jezika Danijelom Ljubas ispred čuvenog zagrebačkog Kina Europe. Razlog njihova druženja bile su projekcije nijemih filmova Charlieja Chaplina. Radi se o poznatim filmovima „Dokoličar“ i „Pasji život“.


U 18 sati predstavljen je prvi film „Dokoličar“ u kojem Charlie Chaplin tumači dvije uloge, bogatog pijanca i skitnicu. Igrom slučaja skitnica se nađe u ulozi bogataša, što dovodi do niza komičnih situacija. U drugom filmu „Pasji život“ ponovno se pojavljuje u ulozi skitnice koji nastoji preživjeti. Pronalazi napuštenog psa pomoću kojeg raznim smicalicama vara ljude kako bi došao do novca. Komične scene nižu se jedna za drugom. Posebnost ovih dvaju filmova čini originalna glazba u izvedbi orkestra Zagrebačke filharmonije.Kraj projekcije završio je velikim aplauzom, što je dokaz besmrtnosti ovih filmskih klasika.

7 views

Comments


bottom of page