top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Fašnik

Već tradicionalnom fašničkom povorkom kroz hodnik razredne nastave prošetale su unikatne maske učenika od prvog do četvrtog razreda. Maske su predstavljale razne krajeve svijete budući je tema fašnika ove godine bila „Put oko svijeta“. Učenici svakog razreda su odabrali tri maske koje su se natjecale za najbolju masku KOŠ-a. Svaki kandidat se predstavio učenicima i stručnom žiriju. Školska psihologinja Anita, domar Jurica i učenice 7. razreda, Eva i Mirjam, bili su članovi stručnog žirija kojem nije bilo nimalo lako odabrati najbolje maske. Ocjenjivali su originalnost, maštovitost i uloženi trud kod izrade kostima. Nakon vijećanja stručni žiri je odabrao tri najbolje maske te je ravnatelj o. Vinko Mamić učenicima uručio medalje i prigodne poklone. Treću nagradu je osvojila učenica prvog razreda, Nikolina Piškor, s maskom tulipana. Bila je vrlo tijesna borba između prvog i drugog mjesta te je drugo mjesto pripalo učeniku četvrtog razreda, Stjepanu Hartlu, koji je bio maskiran u bana Josipa Jelačića. Prvo mjesto osvojila je učenica trećeg razreda, Ivona Živković, s maskom svjetski nam poznate slike Mona Lise, koju je prikazala na vrlo originalna način. Nakon izbora najbolje maske Koš-a učenici su nastavili uživati u plesu i fašničkom veselju.23 views

Comments


bottom of page