top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Euharistijsko slavlje uoči Uskrsa

Dana 17. ožujka, naša je škola obilježila početak Uskršnjih praznika prigodnim euharistijskim slavljem, a potom i predstavom koja se održala u župnoj crkvi bl. Augustina Kažotića, s početkom u 16 sati.


Nakon uvodnog govora kojim je ravnatelj o. Vinko Mamić pozdravio sve prisutne i svima zaželio Sretan Uskrs, uslijedilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio vlč. Domagoj Matošević, rektor Međubiskupijskog sjemeništa. Vlč. Matošević, u svojoj je propovijedi naglasio važnost prijateljstva te je govorio o trima vrstama prijateljstva, važnosti ljubavi i prijateljstva kako u duhovnom, tako i u svakodnevnom životu, dok su naši Zboraši predvođeni učiteljicama razredne nastave Anom Miličević i Lanom Radovanić, uljepšali slavlje svojim glazbenim i instrumentalnim pratnjama uz podršku učitelja vjeronauka Ante Mikulića, učitelja razredne nastave Nikole Iveka i Marka Fabrisa, učitelja glazbene kulture.

Poslije svečanog slavlja, učenici Dramske skupine izveli su Uskršnju predstavu, autorsko djelo s. Sunčice Kunčić, učiteljice razredne nastave i dramaturginje Danijele Ljubas, učiteljice hrvatskoga jezika.


Priredba je završila pjesmom „Jahve, Jahve“ u izvedbi učitelja te solo dionicama koje su otpjevali Ana Oreški, učiteljica latinskoga jezika, Martina Kosalec, učiteljica matematike, Mirela Pakšec, učiteljica likovne kulture, Ante Mikulić te s. Sunčica Kunić.
3 views

Recent Posts

See All
bottom of page