top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Dana 17.11.2021. obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Učenici od 1. do 8. razreda uputili su se u pratnji učitelja u Ulicu grada Vukovara gdje su predsjednici svakog razreda zapalili po jedan lampion u ime svog razreda. Vjeroučitelj je pročitao tekst Siniše Glavaševića o Vukovaru te smo se zajedno pomolili za žrtve i njihove obitelji.


„Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.“


Siniša Glavašević (4.studenoga 1960. – 20. studenoga 1991.)
42 views

Comentários


bottom of page