top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Dan škole, 7. listopada 2014.


U utorak 7. listopada naša je škola proslavila svoj drugi Dan škole. Tko bi rekao da je prošla već jedna godina! Toliko smo toga naučili, ponešto zaboravili, radili smo puno na sebi, a i jedni na drugima, veselili se, ali i nekad žalostili. Međutim, kada se osvrnemo na sve ono što je prošlo, možemo s razlogom biti veoma ponosni jer smo izgradili jedan čvrsti temelj u ostvarenju našeg cilja. Raditi, učiti, jednostavno, biti u ovoj školi poseban je blagoslov i milost, za što smo se imali priliku i zahvaliti na euharistijskom slavlju kojim je i započeo naš Dan škole. Misu je predvodio pomoćni zagrebački biskup Mijo Gorski podsjetivši nas na to da nam najveći uzor u našem radu treba biti upravo Blažena Djevica Marija koja je jako dobro poznavala taj savršeni omjer rada i molitve. Začinivši svoj rad molitvom, dobivamo i drugo krilo i tek tada letimo u visine.


U Kulturnom centru Peščenica nastavili smo slavlje priredbom koja je započela kratkim filmom koji je u nekoliko fotografija prikazao što smo to radili i kako nam je zbilja bilo zabavno proteklu godinu (pogledajte prilog). Geslo akademije bile su riječi svete Male Terezije: “Bog ne gleda na veličinu naših djela, nego samo na Ljubav s kojom se ona obavljaju.” Oni najmlađi svoje su pjevačke i ine talente pokazali izvedbom pjesme Samo nek ljubav kraljuje. Nakon pjesme učenici viših razreda podsjetili su nas kako unatoč svakidašnjim netrpeljivostima, razmiricama, ipak postoji jedan način, točnije jedan jezik kojim se svi jako dobro razumijemo – jezik Ljubavi. Na susretu su bili prisutni i predstavnici MZOS-a i Gradskog ureda, gđa Marija Ivanković te gdin Slavko Borac. Ravnatelj je podijelio đacima nagrade koje su osvojili na izvanškolskim aktivnostima. Susret je završen pjesmom Zdravo, Djevo u izvedbi svih djelatnika Škole. Nakon predstave uslijedila je humanitarna akcija za prikupljanje pomoći za stradale u Gunji. U Kulturnom centru Peščenica nastavili smo slavlje priredbom koja je započela kratkim filmom koji je u nekoliko fotografija prikazao što smo to radili i kako nam je zbilja bilo zabavno proteklu godinu (pogledajte prilog). Geslo akademije bile su riječi svete Male Terezije: “Bog ne gleda na veličinu naših djela, nego samo na Ljubav s kojom se ona obavljaju.” Oni najmlađi svoje su pjevačke i ine talente pokazali izvedbom pjesme Samo nek ljubav kraljuje. Nakon pjesme učenici viših razreda podsjetili su nas kako unatoč svakidašnjim netrpeljivostima, razmiricama, ipak postoji jedan način, točnije jedan jezik kojim se svi jako dobro razumijemo – jezik Ljubavi. Na susretu su bili prisutni i predstavnici MZOS-a i Gradskog ureda, gđa Marija Ivanković te gdin Slavko Borac. Ravnatelj je podijelio đacima nagrade koje su osvojili na izvanškolskim aktivnostima. Susret je završen pjesmom Zdravo, Djevo u izvedbi svih djelatnika Škole. Nakon predstave uslijedila je humanitarna akcija za prikupljanje pomoći za stradale u Gunji.15 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page