top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Dan škole 2020.

Prvog dana listopada obilježili smo Dan škole koji je ujedno i blagdan sv. Terezije iz Lisieuxa, naše zaštitnice. Bio je to povod za novi posjet župnoj crkvi bl. Augustina Kažotića i zajedničko sudjelovanje na svetoj misi. Pozdravnu riječ okupljenim učenicima, roditeljima i nastavnicima uputio je ravnatelj o. Vinko Mamić i predstavio nama drage goste, predslavitelja mise dr. sc. vlč. Jakova Rađu, promotora kršćanskih poziva u Zagrebačkoj nadbiskupiji, zatim duhovnika škole o. Nikolu Grizelja i prvog duhovnika dr. sc. o. Darija Tokića, novoimenovanog provincijala Hrvatske karmelske provincije svetog oca Josipa, te bogoslova, budućeg karmelićanina.


U inspirativnoj propovijedi predsjedatelj je svima uputio riječi ohrabrenja i potaknuo prisutne na odvažno služenje, izvršavanje obiteljskih i školskih obaveza te odgovorno življenje kršćanskog poziva. Tradicionalno, misu su kao čitači, pjevači i svirači animirali sami učenici i nastavnici pod budnim okom vjeroučitelja Ante Mikulića. Zaziv Duha Svetoga povodom početka nove školske godine, zajednička molitva i pjesma stvorile su ozračje povezanosti i posvećenosti istom cilju: rastu, napredovanju i sazrijevanju u kršćanskom duhu.


Tradicionalna priredba nije održana zbog trenutne epidemiološke situacije, no ovogodišnja proslava Dana škole bit će zapamćena po iznimnom ostvarenju, kratkom filmu posvećenom Prvoj katoličkoj osnovnoj školi u Gradu Zagrebu, njenoj povijesti, zaštitnici, sv. Tereziji iz Lisieuxa, sadašnjim i bivšim učenicima te djelatnicima škole. Pod vodstvom učiteljica razredne nastave Mirele Škunca i Nikoline Iljkić, uz ozbiljno sudjelovanje učenika svih razreda, velik doprinos i uložen trud mnogih nastavnika, nastao je informativan, kreativan i topao videouradak koji je postao pravi hit školske mrežne stranice. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i pozivamo vas da, ako to već niste, pogledate film i saznate zašto svi volimo našu školu.
10 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page