top of page
  • Writer's picturePKOŠ

„Božićni robot party“ u Centru za kulturu i informacije Maksimir

U utorak, 13. prosinca dvije učenice 6. razreda i dvoje učenika 8. razreda sudjelovali su na

Božićnom robot party-u kojeg je organizirao Centar za kulturu i informacije Maksimir u

suradnji s Laboratorijem za robotiku i inteligentne sustave upravljanje (LARICS) zagrebačkog FER-a.

Učenici su naučili kako lete dronovi i kako biljke komuniciraju pomoću senzora. Upravljali su dronom i odmjerili pilotske snage u božićnom labirintu. Konačno, veseli humanoidni robot Pepper zaprimio je njihovu narudžbu, dok su im robotske ruke pripremile kolač i čaj. Sajam je imao i humanitarnu notu. Prikupljala su se sredstva za štićenike udruge Korablja Arka. Učenici su bili jako uzbuđeni i puni dojmova otišli kući.


Veselimo se sljedećem robot tulumu!82 views

Comments


bottom of page