top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Božićna priredba 18.12.2019.

U srijedu, 18. prosinca, u našoj se školi održala božićna priredba koju su izveli učenici predmetne nastave: Ružica Herceg, Petar Herceg, Marija Jacinta Krajina, Leonarda Horvat, Dora Burco, Marija Samardžija, Petra Buljan, Lucija Lovrić i Vida Tunguz, a režirale učiteljice Danijela Ljubas i Ana Slipčević.


Priredbu su vodile Eva Tišljar i Mare Barić dok su se na pozornici izmjenjivale glazbeno – scenske izvedbe. Nakon najave na pozornici se pojavio školski zbor pod vodstvom učiteljice Paule Kalić koji je izveo pjesmu Little Drummer boy. Potom je uslijedila videoanketa pod nazivom Što je za tebe Božić? u kojoj su učenici ispitali različite osobe, od naših učenika do neznanaca, što njima predstavlja Božić te su sve zabilježili kamerom. Priredba se nastavila šaljivom reklamom Kuglice d.o.o. te televizijskom reportažom Intervju s pastirima. Nakon Intervjua plesna skupina izvela je svoju verziju Jingle bell rocks, a Zadruga nam je prikazala lutkarsku predstavu na bijelom platnu, prema tekstu o Maloj Tereziji učiteljice Cvite Šarić. Igrokaz Svjetlo se ne smije ugasiti i duhovno – meditativno štivo koje su učenici krasnoslovili, pozvali su na otkrivanje Božića u našim srcima. Pred sam kraj predstave ravnatelj o. Vinko Mamić uputio je nekoliko toplih riječi publici te zahvalio izvođačima na lijepoj priredbi, a zatim je pozvao sve učitelje na pozornicu te je predstava završila zajedničkim pjevanjem pjesme Visom leteć.

27 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page