top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Škola u prirodi - Novi Vinodolski

U tjednu, od 8.4. do 12.4., 4. razred naše škole boravio je u školi u prirodi u Novom Vinodolskom. Vidjeli su mnogo toga, sudjelovali na radionicama i naučili nešto novo.

Uživali smo u moru, posjetili kulu Nehaj u Senju, akvarij u Crikvenici, Vrbnik, crkvu sv. Lucije na Krku u Jurandvoru, otok Košljun i vozili se brodom. Na radionicama su naučili nešto novo o biljkama primorskog kraja te kako se ponašati i poštivati druge. U kuli Nehaj smo čuli i vidjeli mnogo povijesnih zanimljivosti, a Vrbinku smo se susreli sa najužom ulicom na svijetu, u crkvi sv. Lucije smo vidjeli repliku Bašćanske ploče, ali i čuli njen izvorni tekst. Na otoku Košljunu smo vidjeli franjevački samostan u sklopu kojega se nalaze i dva manja muzeja koja sadrže  etnografske, prirodoslovne i arheološke zbirke sakralnih predmeta.

Bilo je puno lijepih trenutaka koje će učenici uvijek pamtiti, a to možemo vidjeti i na idućim fotografijama.37 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page