top of page
  • Writer's picturePKOŠ

Škola obilježila Europski dan jezika

Učenici Prve katoličke osnovne škole u Gradu Zagrebu i ove su godine proslavili Europski dan jezika koji se temelji na inicijativi Vijeća Europe, a obilježava se 26. rujna. Glavni ciljevi obilježavanja Europskoga dana jezika su očuvanje europske jezične baštine, poticanje ljudi svih dobi na učenje jezika te naglašavanje važnosti učenja jezika u školskoj dobi.


Učenici predmetne nastave su uz vodstvo učiteljica jezika odigrali razne kvizove, izradili plakate, pokušali pogoditi na kojem je jeziku određena glazba ili pak pokušali izgovoriti neke od najduljih riječi na nekim jezicima. Učenici škole itekako su upoznati s važnosti učenja stranih jezika.


Pozdravljamo vas uz izreku: "Koliko jezika govoriš, toliko ljudi vrijediš.".
46 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page